Publikacja aktualności 'Wyjaśnienie treści SIWZ nr 2: Adaptacja dawnego kościoła ewangelickiego na cele kulturalne'
RPO.4.3.1./3/2017 Zawonia, dnia 09 czerwca 2017 r.
Dotyczy postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Adaptacja dawnego kościoła ewangelickiego na cele kulturalne”
Na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U z 2015 r. poz. 2164 ze zm.), Zamawiający Gmina Zawonia, informuje, że wpłynęły zapytania o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia w przedmiotowym postępowaniu.
Treści zapytań oraz odpowiedzi przedstawiono poniżej.
Zapytanie nr 1:
PFU wskazuje na zastosowanie promienników podczerwieni dla ogrzania sali wielofunkcyjnej. Proszę
o wskazania czy do wyceny przyjąć urządzenia elektryczne, gazowe czy też wodne.
Odpowiedź nr 1:
Po wstępnej analizie tematu i uzyskaniu wstępnych opinii Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, dopuszczamy nagrzewnicę wodne. Ponadto, należy wybrać odpowiednie miejsce, optymalne zarówno ze względów grzewczych, jak i estetycznych oraz zastanowić się nad kolorystyką lub jakimś osłonięciem. Warunkiem koniecznym i rozstrzygającym będzie kwestia doprowadzenia wody, tzn. czy przewody/rury uda się doprowadzić poza salą i tu tylko przebić istniejące przegrody? W przypadku przebicia przegród istnieje konieczność sprawdzenia powierzchni ścian (badania stratygraficzne). Sugeruje się ogrzewanie elektryczne, i bardzo estetycznie wyglądają grzejniki kamienne (gładka płyta). Należy podkreślić, iż obiekt stanowi zabytek prawem chroniony i został wpisany do rejestru zabytków pod nr A/3644/1725 z dnia 20.06.1966r. W związku z powyższym zakres zadania obejmuje również uzyskanie opinii, wytycznych, zaleceń oraz wiążących uzgodnień, zezwoleń i pozwoleń od odpowiednich Służb Konserwatorskich (uzyskanie pozwolenia konserwatorskiego na roboty budowlane, pozwolenie na prowadzenie badań archeologiczno-architektonicznych), w tym sporządzenie specjalistycznych opracowań
i wykonanie badań.
Zapytanie nr 2:
Cześć obiektu ma być ogrzewana przy zastawaniu pompy ciepła. Proszę o wskazanie czy do wyceny przyjąć pompę powietrzną, gruntową czy też wodną.
Odpowiedź nr 2:
Z uwagi na istniejące i planowane zagospodarowanie terenu oraz wymiary działki sugeruje się pompę powietrzną, natomiast po uzyskaniu zgody Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania pompy wodnej.
Zapytanie nr 3:
Obiekt wymaga przystosowania do użytku przez osoby niepełnosprawne. Proszę o potwierdzenie czy dotyczy to również windy osobowej na wieży (prowadzącej na punkt widokowy).
Odpowiedź nr 3:
Obiekt powinien spełniać wymogi obowiązujących norm prawnych, w szczególności wymogi ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz rozporządzenia Ministra Infrastruktury
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
Zapytanie nr 4:
PFU narzuca zastosowanie na sali wielofunkcyjnej wentylacji nawiewno-wywiewnej z klimatyzacją. Proszę o informację czy Zamawiający dopuszcza zamienne ogrzewanie sali wielofunkcyjnej układem wentylacji (zastosowanie centrali z wodną nagrzewnicą).
Odpowiedź nr 4:
Tak, jeżeli ma to uzasadniony efekt ekonomiczny w przyszłym użytkowaniu obiektu oraz po uzgodnieniu koncepcji z Zamawiającym, a następnie projektu budowlanego z Dolnośląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków we Wrocławiu.
Zapytanie nr 5:
Proszę o wskazanie rodzaju układu ogrzewania współpracującego z pompą ciepła: grzejnikowe, płaszczyznowe?
Odpowiedź nr 5:
Zamawiający dopuszcza również ogrzewanie płaszczyznowe, natomiast z uwagi na zabytkowy obiekt oraz techniczne ograniczenia sugeruje się grzejnikowe.
Zapytanie nr 6:
Proszę o potwierdzenie, że nie ma możliwości zastąpienia zbiornika bezodpływowego na kanalizacji sanitarnej bezpośrednim przyłączem do sieci kanalizacji sanitarnej.
Odpowiedź nr 6:
Na terenie m. Zawonia brak jest sieci kanalizacji sanitarnej. Nie ma możliwości na chwile obecną zastąpienia bezodpływowego zbiornika na kanalizację
Zapytanie nr 7:
Obiekt wymaga wykonania kanalizacji odprowadzającej wodę deszczową z powierzchni dachu oraz jej zagospodarowanie. Proszę o potwierdzenie, że w drodze (graniczącej z działką) przy rzeczonym obiekcie znajduje się gminna sieć kanalizacji deszczowej lub ogólnospławnej umożliwiająca odprowadzanie ścieków deszczowych.
Odpowiedź nr 7:
Zaleca się zagospodarowanie wód opadowych na terenie przedmiotowej działki. Dopuszcza się inne sposoby odprowadzenia ścieków deszczowych, po uzyskaniu zgód właścicieli terenów sąsiednich, w tym zarządcy drogi.
Zapytanie nr 8:
Proszę o wskazanie na załączonej do PFU mapie PZT punktu wpięcie przyłącza gazowego g32 do sieci gazowej (nieczytelna mapa). Element niezbędny do wyceny przyłącza gazowego.
Odpowiedź nr 8:
Istniejące przyłącze gazu znajduje się na południowej ścianie dobudówki. Zamawiający dopuszcza inna lokalizację nowego przyłącza, w miejscu nie rzutującym na ostateczną estetykę obiektu.
Przedmiotowe wyjaśnienia treści SIWZ nie prowadzą do zmiany ogłoszenia o zamówieniu, są wiążące
i stanowią jej integralną część.
data wytworzenia | 2017-06-09 |
data udostępnienia | 2017-06-09 |
sporządzone przez | Buczak-Badowska Ilona |
opublikowane przez | Ilona Buczak-Badowska |
data wykonania | 2017-06-09 |